Soczewki

Oczy to nasze okno na świat!


Soczewki kontaktowe to produkty medyczne mające bezpośredni kontakt z  tkankami oka, więc ich używanie musi podlegać szczególnym procedurom bezpieczeństwa. Należą do nich użytkowanie soczewek kontaktowych tylko po profesjonalnym ich dobraniu przez specjalistę, stosowanie się do zaleceń specjalisty i producenta dotyczących bezpiecznego użytkowania (odpowiednia higiena i przestrzeganie okresów wymiany) oraz zakupów soczewek kontaktowych w miejscach sprzedaży gwarantujących ich oryginalność i termin ważności.

Oczy to okno, przez które lekarz okulista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia. Badanie okulistyczne umożliwia np. łatwą ocenę stanu żył i tętnic. Nawet wczesne stadia różnych chorób mają wpływ na stan naczyń krwionośnych, więc badanie oczu ma kluczowe znaczenie we wczesnym diagnozowaniu tych schorzeń.  Dlatego tak ważne są regularne badania kontrolne, nawet jeżeli nie masz żadnych problemów ze swoim wzrokiem. Oczy opowiadają historię, którą zinterpretować potrafi tylko lekarz.

Wyboru korekcji wzroku może dokonać tylko uprawniony specjalista po profesjonalnym badaniu

Adresy Gabinetów Okulistycznych

Soczewki kontaktowe możemy bezpiecznie nosić tylko wówczas gdy zostały dobrane indywidualnie do naszego oka przez uprawnionego specjalistę, a my stosujemy się do wszelkich jego zaleceń i jesteśmy pod jego opieką. Pozostawanie pod opieką specjalisty oznacza przychodzenie na wyznaczone wizyty kontrolne oraz natychmiastowy kontakt z nami gdy dzieje się coś niezwykłego z naszymi oczami/widzeniem. Na przykład gdy gorzej widzimy, odczuwamy dyskomfort, pieczenie w trakcie noszenia soczewek lub też nasze oczy wyglądają inaczej (są zaczerwienione…). Szybkie zgłoszenie się do specjalisty pozwoli na wyeliminowanie przyczyny problemu, np. przez dobór innych soczewek kontaktowych (np. o krótszym okresie wymiany 1 pary) lub też skorygowanie metody pielęgnacji soczewek (np. brak pocierania soczewek w trakcie ich wieczornego czyszczenia, zła higiena pojemniczka…) czy też posługiwania się nimi (np. zła kolejność zakładania i zdejmowania soczewek przy stosowaniu makijażu).

Nasza dziedzina podlega ciągłym innowacjom. Udoskonalane są soczewki okularowe, oprawy i soczewki kontaktowe. Każda wizyta kontrolna jest szansą na zdobycie informacji o nowościach w dziedzinie korekcji wzroku, np. o nowych powłokach soczewek okularowych lub o nowej generacji bezpieczniejszych, bardziej komfortowych soczewek kontaktowych.

W przypadku jakichkolwiek problemów z okularami lub soczewkami kontaktowymi, dobranymi w naszym zakładzie, prosimy o natychmiastowy kontakt! Udzielimy wszelkiej koniecznej pomocy!

Korzystając z zakupów soczewek kontaktowych w naszym zakładzie czy też online poprzez nasz serwis, jesteś pod naszą opieką i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów jesteśmy gotowi Ci pomóc. Nie weźmiemy jednak odpowiedzialności za zaistniały problem w sytuacji nie stosowania się do zaleceń specjalisty, nie przychodzenia na wizyty kontrolne, czy też kupowania soczewek kontaktowych z nieznanego/ niepewnego źródła.

Posiadamy szeroką ofertę soczewek kontaktowych znanych producentów tj: ALCON, COOPER VISION oraz Johnson & Johnson

Oferta produktowa obejmuje soczewki:

 • jednodniowe

 • miesięczne z możliwością przedłużonego trybu noszenia

 • miesięczne Night & Day do ciągłego noszenia

 • kosmetyczne (kolorowe oraz powiększające oczy) miesięczne i jednodniowe

 • indywidualne (terapeutyczne)

  mamy możliwość sprowadzenia soczewek innych firm na życzenie klienta

w ofercie również dostępne:

 • płyny pielęgnacyjne Opti Free Pure Moist oraz Express firmy Alcon

 • płyny pielęgnacyjne Options Multi firmy Cooper Vision

 • krople nawilżające SYSTANE Ultra (Alcon)

 • inne na zamówienie

W naszych salonach oraz sklepie internetowym  soczewki24.cc masz gwarancję że otrzymasz produkt oryginalny i świeży. Wszystkie soczewki oraz płyny i inne produkty które posiadamy w ofercie zamawiamy bezpośrednio od producentów.

Z nami dokonasz pewnego zakupu w dobrej cenie!

 

LOKALIZACJE SALONÓW STACJONARNYCH OPTYK VISION:

Warszawa Wawer Międzylesie ul. Patriotów 309  tel: 22 615-31-81

Warszawa Wawer Falenica ul. Bystrzycka 60a tel: 22 872-17-27

Grodzisk Mazowiecki ul. Orzeszkowej 6/5  tel: 22 724-1000

Grójec, Plac Wolności 4  tel: 48 366-18-75

Pisz ul. Dworcowa 4d  tel:  87 423-23-97

Bezpieczne produkty optyczne (okulary i soczewki kontaktowe) muszą spełniać następujące kryteria:

 • muszą być dobrane/rekomendowane przez uprawnionego specjalistę
 • muszą spełniać rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa (np. dla soczewek kontaktowych: ustawa o wyrobach medycznych, wymogi FDA dla wyrobów produkowanych w USA…)
 • muszą pochodzić ze sprawdzonego / autoryzowanego źródła (np. w przeszłości pojawiały się na rynku podrabiane, nie spełniające wymogów bezpieczeństwa produkty)

Bardzo ważnym aspektem jest też bezpieczne używanie bezpiecznego produktu. Szczególnie ważne jest to w noszeniu soczewek kontaktowych, gdzie nie przestrzeganie zaleceń specjalisty w zakresie okresów wymiany soczewek i ich pielęgnacji może skończyć się źle, nawet jeśli używany jest bezpieczny produkt.

 

Bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to produkty medyczne mające bezpośredni kontakt z  tkankami oka, więc ich używanie musi podlegać szczególnym procedurom bezpieczeństwa. Należą do nich użytkowanie soczewek kontaktowych tylko po profesjonalnym ich dobraniu przez specjalistę, stosowanie się do zaleceń specjalisty i producenta dotyczących bezpiecznego użytkowania (odpowiednia higiena i przestrzeganie okresów wymiany) oraz zakupów soczewek kontaktowych w miejscach sprzedaży gwarantujących ich oryginalność i termin ważności.

Które rodzaje soczewek kontaktowych są najbezpieczniejsze?

Specjaliści uważają za najzdrowsze i najbezpieczniejsze dla oczu soczewki kontaktowe, które łączą w sobie krótki czas noszenia jednej pary soczewek i najlepsze cechy materiału.

Krótki czas noszenia jednej pary soczewek

 • najbezpieczniejsze są soczewki jednorazowe (jednodniowe), a potem soczewki do wielokrotnego użytku zdejmowane na noc: 2 tygodniowe i miesięczne; dłuższych okresów noszenia jednej pary miękkich soczewek kontaktowych obecnie nie rekomenduje się,
 • ze skracaniem czasu noszenia 1 pary rośnie cena użytkowania soczewek, zatem radzimy rozpocząć od krótkich okresów wymiany (np. okazjonalne noszenie soczewek jednodniowych dla przekonania się czy soczewki kontaktowe to coś dla mnie), a potem zdecydować o trybie noszenia w zależności od możliwości finansowych.

Najlepsze cechy materiału soczewek

 • bardzo dobra przepuszczalność tlenu do oka – wskazuje na soczewki silikonowo-hydrożelowe, które nie stanowią już prawie żadnej bariery dla tlenu (starszą generacją są soczewki hydrożelowe o mniejszej przepuszczalności tlenu),
 • bardzo dobra zwilżalność materiału zapewniająca nawilżenie i komfort soczewek podczas całego dnia noszenia noszenia: od rana do poźnego wieczora,
 • inne cechy, które bierze pod uwagę specjalista dobierając soczewki kontaktowe indywidualnie każdemu pacjentowi.

Jednak tylko rygorystyczne stosowanie się do zaleceń specjalisty i przestrzeganie higieny oraz zasad noszenia i wymiany soczewek, mogą zapewnić wieloletnie bezpieczne ich noszenie.