Filtr Blokujący światło niebieskie - okulary do komputera

Image

Okulary z filtrem światła niebieskiego są specjalnie zaprojektowane tak, aby zmniejszać obciążenie oczu w codziennym życiu spowodowane światłem emitowanym przez urządzenia cyfrowe i sztuczne oświetlenie.

Wpływ światła niebieskiego. Dlaczego jest szkodliwe?

Nadmierna ekspozycja na światło niebieskie może być szkodliwa dla oczu i źle wpływać na nasze funkcjonowanie.Może zaburzać rytm snu i dobre samopoczucie.Światło niebieskie występuje naturalnie - jest emitowane przez słońce, aczkolwiek robią to również urządzenia cyfrowe takie jak smartfony i telewizory oraz oświetlenie LED. Dlatego zalecane jest redukowanie światła niebieskiego w codziennym życiu, szczególnie, gdy spędzamy dużo czasu przed ekranami.

Możliwy wpływ nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie:

  • kłopoty ze snem - nadmierna ekspozycja na światło niebieskie hamuje wydzielanie melatoniny (hormonu, który reguluje rytm dobowy organizmu).
  • ciągłe zmęczenie i rozdrażnienie
  • bóle głowy
  • wahania poziomu glukozy we krwi
  • uszkodzenie struktur rogówki i siatkówki w przyszłości
Image
Dlaczego warto zainwestować w okulary z ochroną blue?
Image

Jak działają okulary do komputera?

Soczewki okularowe BlueControl to wysokiej jakości szkła z powłoką antyrefleksyjną, która zapobiega szkodliwemu działaniu światła niebieskiego oraz eliminuje objawy cyfrowego zmęczenia wzroku podczas długiego użytkowania urządzeń cyfrowych. Jeśli spędzasz długie godziny przed monitorem komputera czy smartfona to BlueControl będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli nie nosisz na co dzień okularów korekcyjnych, a spędzasz dużo czasu przed ekranami - możesz zakupić zerówki z powłoką BlueControl.