Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Oślepiające słońce w lato? Konieczność zakładania soczewek kontaktowych, żeby móc chodzić w okularach przeciwsłonecznych? Gubienie nakładek polaryzacyjnych od okularów? Zakładanie okularów przeciwsłonecznych na korekcyjne? Bardzo często, gdy nosimy na stałe okulary w lato mamy problem z chronieniem naszych oczu przed słońcem. Dla wielu osób jest to uciążliwe, a co gorsza szkodzi zdrowiu naszego wzroku. Na szczęście jest na to rozwiązanie.

Okulary przeciwsłoneczne z naszą korekcją - jak to działa?

Chcąc zapewnić sobie komfort widzenia w słoneczne dni świetnym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w okulary przeciwsłoneczne z naszymi wartościami korekcyjnymi.Wystarczy wybrać oprawę przeciwsłoneczną lub korekcyjną, która nam się podoba i zamówić szkła przeciwsłoneczne z uwzględnionymi naszymi parametrami.

Jak wybrać odpowiednie szkła przeciwsłoneczne?

Głównie zaleca się noszenie szkieł przeciwsłonecznych z polaryzacją, ponieważ zapewniają one odpowiednią ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz rzeczywiste odwzorowanie barw. Ponadto eliminują oślepiające odblaski i zwiększają kontrast, co jest szczególnie ważny przy jeździe autem. Oczywiście dostępne są również soczewki barwione, jednakże nie zapewniają tego, co soczewki z polaryzacją.

Rodzaje soczewek polaryzacyjnych

Zarówno soczewki polaryzacyjne jak i barwione występują w barwieniu pełnym lub gradalnym, różnych kolorach, a nawet w wersji z lustrzanką.