Zakładanie soczewek kontaktowych

Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. Może z początku wymagać trochę czasu, ale praktyka czyni mistrza. Zobacz, jak robią to użytkownicy soczewek kontaktowych.

Postępuj zgodnie z instrukcją. Stanowi ona uzupełnienie wiedzy przekazanej przez specjalistę; zawsze przestrzegaj zaleceń swojego specjalisty.

ZAKŁADANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH W CZTERECH PROSTYCH KROKACH
Image
Zanim zaczniesz: Umyj ręce mydłem (najlepiej nieperfumowanym, antybakteryjnym mydłem w płynie), a następnie opłucz je i wysusz niestrzępiącym się ręcznikiem. Warto zawsze zaczynać zakładanie soczewek w tej samej kolejności, np. od prawego oka. W ten sposób unikniesz pomylenia soczewek.
Image
Sprawdź, czy soczewka kontaktowa nie wywinęła się na drugą stronę: Aby to ustalić, wystarczy umieścić soczewkę na czubku palca i skierować ją do światła. Jeśli krawędzie wyginają się na zewnątrz, soczewka jest wywinięta na drugą stronę. Jeśli soczewka ma kształt idealnie półkulisty, wszystko jest w porządku. Na większości soczewek kontaktowych ACUVUE®umieszczono również wskaźnik z cyframi 123, który pozwala łatwo rozpoznać, kiedy są wywinięte na drugą stronę. Jeśli cyfry nie są odbite lustrzanie, wszystko jest w porządku.
Przytrzymaj oko otwarte: Za pomocą palców wolnej ręki delikatnie przytrzymaj górną powiekę, aby powstrzymać odruch mrugania. Trzymając soczewkę na czubku palca, użyj pozostałych palców ręki trzymającej soczewkę do przytrzymania dolnej powieki.
Image
Zakładanie soczewki: Kontrolując ruch swoich rąk, skieruj wzrok ku górze i umieść soczewkę na oku. Następnie powoli puść powiekę i na chwilę zamknij oko, aby soczewka dopasowała się do gałki ocznej. Powtórz powyższe kroki dla drugiego oka.
ZDEJMOWANIE SOCZEWEK KONTAKTOWYCH W CZTERECH PROSTYCH KROKACH
Image
Upewnij się, że Twoje ręce są umyte i osuszone: Zacznij od prawego oka, aby nie pomylić soczewek. Skieruj wzrok ku górze i delikatnie przytrzymaj dolną powiekę za pomocą środkowego palca.
Image
Powoli przybliżaj palec wskazujący do oka: Dopóki nie dotkniesz dolnej krawędzi soczewki. Następnie zsuń soczewkę w dół na białą część oka.
Image

Delikatnie ściśnij soczewkę: Używając kciuka i palca wskazującego, a następnie wyjmij ją z oka. Powtórz te czynności, aby zdjąć lewą soczewkę.

Po zdjęciu soczewek kontaktowych: Wyrzuć jednodniowe soczewki lub wyczyść i zdezynfekuj soczewki wielokrotnego użytku. UWAGA: Nigdy nie używaj wody z kranu do płukania soczewek kontaktowych lub pojemnika na soczewki.

Image