Pielęgnacja i użytkowanie soczewek kontaktowych

Czyszczenie soczewek wielokrotnego użytku zapewnia nam komfort ich użytkowania i pomaga dbać o zdrowie oczu.

Jak czyścić soczewki wielokrotnego użytku?

 1. Napełnij czysty pojemnik świeżym płynem dezynfekującym soczewki kontaktowe przed każdym użyciem.
 2. Wyczyść pierwszą soczewkę, umieszczając ją w zagłębieniu czystej, osuszonej dłoni. Wyciśnij kilka kropli płynu dezynfekującego, a następnie delikatnie pocieraj jednym palcem soczewkę, aby wyczyścić jej powierzchnię.
 3. Starannie wypłucz soczewkę w kilku kroplach płynu dezynfekującego, a następnie umieść ją w czystym pojemniku na soczewki kontaktowe.
 4. Powtórz te kroki dla drugiej soczewki, zamknij pojemnik i pozostaw soczewki w pojemniku. Skorzystaj z instrukcji do płynu dezynfekującego, aby sprawdzić, jak długo dezynfekować soczewki lub jak często wymieniać płyn, w przypadku gdy nie nosisz soczewek codziennie.
PAMIĘTAJ!
 • W celu uniknięcia podrażnien każdorazowo umyj i osusz ręce.
 • Przy każdym zakładaniu i zdejmowaniu soczewek zaczynaj od tego samego oka. Dzięki temu nie pomylisz soczewek.
 • Zawsze czyść soczewki wielokrotnego użytku zaraz po ich zdjęciu. Jeśli nosisz soczewki jednodniowe, po ich zdjęciu po prostu je wyrzuć.
 • Do czyszczenia soczewek czy pojemnika na soczewki nigdy nie używaj wody z kranu,ponieważ może ona zawierać nieczystości, które mogą zanieczyścić lub uszkodzić Twoje soczewki i doprowadzić do zakażenia lub uszkodzenia oka. Zawsze używaj świeżego płynu dezynfekującego do soczewek kontaktowych.

Jak czyścić pojemnik na soczewki?

 1. Wylej stary płyn.
 2. Przepłucz pojemnik nowym płynem do soczewek kontaktowych.
 3. Pozostaw pojemnik do góry nogami na świeżym ręczniku papierowym, żeby wysechł.
 4. Regulanie wymieniaj swój pojemnik na soczewki kontaktowe min. raz na miesiąc.
POSŁUGIWANIE SIĘ SOCZEWKAMI KONTAKTOWYMI
Posługiwanie się soczewkami kontaktowymi wkrótce stanie się dla Ciebie czymś naturalnym. W naszych soczewkach zastosowaliśmy jednak kilka rozwiązań, które dodatkowo Ci to ułatwią.
Image
JASNONIEBIESKIE ZABARWIENIE: Soczewki ACUVUE® mają jasnoniebieskie zabarwienie, aby było je lepiej widać w opakowaniu i pojemniku na soczewki. Nie przejmuj się – zabarwienie nie będzie zauważalne po założeniu soczewki.
Image
SPRAWDZANIE KRAWĘDZI SOCZEWKI: Gdy masz już soczewkę na opuszku palca, łatwo sprawdzisz, czy nie wywinęła się na drugą stronę. Jeśli soczewka ma kształt miseczki o prostych krawędziach, możesz ją założyć. Jeśli krawędź jest wywinięta na zewnątrz, odwróć soczewkę na drugą stronę.